5.5 C
Tirana

Zgjedhje Parlamentare në 2020-tën/ Zbulohet Marrëveshja Rama-Basha

VENDI

Avokat Altin Goxhaj, teksa komentonte situatë politike në vend, foli dhe për një marrëveshje mes Bashës dhe Ramës, e cila do të shitet si sukses.

Sipas Goxhajt, kjo marrëveshje është bërë dy muaj më parë në Paris me ndërhyrjen e Sorosit.

Nga studio e “Fax News”, Goxhaj theksoi se Basha dhe Rama kanë rënë dakord për të shtyrë zgjedhjet Parlamentare.

“Basha ka bërë marrveshje me Ramën në Paris dy muaj më parë për të shtyrë zgjedhjet parlamentare në vitin 2020 dhe zgjedhjet lokale për në shtator. Kjo marrëveshje do të shitet si sukses nga Basha”,-tha Goxhaj./CNA.al

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT