12.5 C
Tirana

Vràu djalin e tij 5 vjeçar me koronavirus, futbollisti jep dëshminë trònditëse: Se kam dashur që kur ka lindur

VENDI

Opinioni turk ka mbetur pa fjalë nga rasti i futbollistit Cevhar Toktas i cili mbÿtí djalin e tij 5 vjeç në spital.

Toktas, i cili luan për në skuadrën e ligës së katërt turke Bursa Yildirim, u pranua në spital më 23 prill së bashku me djalin e tij që ishte pozitiv për koronavirus.

Djali u transferua në kujdes intensiv ku humbi jetën dy orë më vonë në prani të babait të tij.

Mjekët ia atribuan humbjen komplikimeve të frymëmarrjes të shkaktuara nga koronavirusi dhe gjithçka dukej si një rast shumë i trishtuar.

Por, shpejt doli se çfarë pasi Toktas 11 ditë më vonë vet shkoi në polici dhe dëshmoi se çfarë kishte ndodhur.

- Advertisement -

TE FUNDIT