11.5 C
Tirana

VRASJA E SHQIPTARIT NË KOLUMBI/ Hoxha zbulon DETAJET: Lagji merrej me trafikimin e klandestinëve dhe kokainën e…

VENDI

Amerika Latine është rikthyer serish ne vëmendje pasi nje tjetër shtetas shqiptar ka mbetur i vrare ne nje atentat tipik mafioz, pak dite me pare ne kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota.
Behet fjale per sarandjotin Adriatik Lagji, i cili prej vitesh jetonte ne ketë shtet, ndërsa ende nuk ka asnje te dhëne lidhur me motivet e vrasjes se tij,
edhe pse dyshimet e para bien mbi lidhjet e mundshme me trafikun e drogës.
Artan Hoxha, u shpreh se sot se nder te tjera, Adriatik Lagji ishte i perfshire edhe ne trafikimin e klandestinëve perveç atij te kokaines.
“Identifikimi i kufomes u be nga bashkeshortja e tij. Ai u qellua me dy plumba në kokë”.

- Advertisement -

TE FUNDIT