17.5 C
Tirana

VIDEO: Ky 5-vjeçar brazilian po "çmend" botën nga Youtube

VENDI

Kur Zoti të bekon me talent, je automatikisht një dhuratë për njerëzit që të rrethojnë. Këtë fat e ka një djalë i vogël brazilian, i cili së fundmi është bërë shumë i famshëm me mënyrën se si e kontrollon topin. Ai kërkohet që tani nga Barcelona dhe Real Madridi (nuk po tallemi).Djali është vetëm 5 vjeç dhe duket sikur topi është sa gjithë trupi i tij, por bën magji. Kur njerëzit e shohin në Youtube, kujtojnë se aty po luajnë Lionel Messi apo Neymar.
A ka pse diskutohet se do të bëhet një yll i klasit botëror? Megjithate eshte shume heret per te folur se cila do te jete karriera e metejshme e ketij djaloshi. Talenti qe zoteron eshte nje garanci e madhe se ai mund te behet futbollist i madh megjithate per te perfunduar deri aty, duhen shume gjera.

- Advertisement -

TE FUNDIT