18.5 C
Tirana

Vajza brune nuk përmbahet në Astir, “fut e bjer” me shkelma e grushta ndaj vajzës tjetër në makinë

VENDI

Nuk dihet miq se përse vajzat në këtë vend të quajtur Shqipëri, e kanë kaq “zët” njëra-tjetrën.

Në vend të jenë të dashura e miqësore duke dhënë shembull edhe para djemve, duket se ndodh krejt e kundërta. Vajzat e sotme zihen me grushta e shkelma më keq se edhe vetë meshkujt.

Këtë e ilustron më së miri një episod i turpshëm që ka ndodhur në lagjen e njohur si “Astiri” në TIranë. Një vajzë brune duket tepër e indinjuar saqë godet me grushta e shkelma një vajzë tjetër.

Madje inati i brunes nuk bie as kur “kundërshtarja” futet në makinë që të largohet, pasi ajo e ndjek dhe godet me grushta e shkelma edhe xhamin e makinës si dhe vetë makinën. Në vendngjarje janë edhe dy djem të cilët duket se nuk e kanë aspak të lehtë të ulin gjakrat.

- Advertisement -

TE FUNDIT