31.5 C
Tirana

Uefa godet rëndë: Manchester City

VENDI

Manchester City nuk do te mund te marre pjese ne Uefa Champions League per dy sezonet e ardhshme.

Denimi i rende per kampionet ne fuqi te Anglise eshte dhene nga Uefa si ndeshkim per dhunimin e rregullave te Fai Play-t financiar.

“Qytetaret” jane denuar pasi kane shkelur rregullat e transferimit te lojtareve.

Po ashtu Manchester City eshte gjobitur edhe me 30 milion euro gjobe.

Nje goditje e rende per kete ekip qe tani rrezikon te zbrazet nga yjet gjate merkatos se veres dhe ne pikepyetje te madhe eshte edhe qendrimi i Pep Guardioles.

- Advertisement -

TE FUNDIT