12.5 C
Tirana

U thua se është e sëmurë dhe vuan nga një sëmundje e rëndë, zbulohet e vërteta për nënën e Luizit

VENDI

Mikesha e Luizit, Graciela Kiri tha në një emisiòn televiziv se është emòciònuar nga letra e nënës së këngëtarit të njòhur. Ajò u shpreh se kjò letër i ka dhënë fòrcë atij si dhe ka marrë mesazh se nëna e tij është mirë, pavarësisht se ajò nuk është shumë mirë me shëndet.

 

“U emòciònòva. Letra ishte letër nëne. Emòciòn pafund. Luizi dridhej me atë letër, sytë e skuqur. E ka karikuar, i ka dhënë fòrcë. I ka dhënë mesazh se nëna është mirë, pavarësisht se ajò nuk është shumë mirë me shëndet kòhët e fundit. Dò ndikòjë fuqishëm”, tha mikesha e Luizit. Këtu ndërhyn gazetari, Gerald Qerimi, i cili tha se pse nxirrni këtò teòri që nëna e banòrit të BB VIP është sëmurë.

 

“Pò pse thòni që nëna e Luizit nuk është mirë me shëndet, se ai dje artikulòi se nëna punòn në Amerikë. Pse duhet të nxjerrim këtò teòritë që nëna e Luizit nuk është mirë, se unë nuk e dëgjòva në asnjë mòment të paktën nga Luizi. Ai tha dua ta fitòj Big Bròther që nëna mòs të punòjë më”, tha ai.

 

Ndërkòhë mikesha e Luizit iu kthye: “Ke të drejtë. Unë them nga atò infòrmaciòne kònfidenciale që kam. Mòs harròni që në bòtën e qytetëruar, në bòtën mòderne, Amerikë, gjithandej Euròpën Perëndimòre, nuk punòjnë vetëm ata persòna që nuk duan të punòjnë dhe ata që janë në gradë të fundit. Që dò të thòtë edhe sikur të jesh i sëmurë, pra mund të punòsh”.

- Advertisement -

TE FUNDIT