22.5 C
Tirana

U gjet e pajetë/ Zbërthehen tatuazhet e çuditshme në trupin e 23-vjeçares. Policia bën lëvizjen e menjëhershme

VENDI

E reja 23-vjeçare Evgjeni Baxho u gjet e pajetë pak ditë më parë në rrethana misterioze.

Ndërkohë së fundmi janë zbërthyer disa nga tatuazhet e çuditshme që u gjetën në trupin e saj.

Si fillim u tha që vajza humbi jetën nga një infeksion në dhëmballë, por policia dhe prokuroria kanë nisur një hetim të thelluar për të zbardhur të vërtetën.

Nga zbërthimi ka rezultuar se tatuazhi në barkun e viktimës është një bashkim i simboleve rune (naziste).

Përkatësisht, kuptimi i tyre është:

Tiëaz – shigjeta që nënkupton nder, drejtësi dhe autoritet
Odal – romb që nënkupton shtëpi, pasuri e trashëguar
Algiz – pamje sfurku do nënkupton mbrojtje dhe shëndet

Policia ka ushtruar sërish kontroll në banesën e vajzës, duke analizuar gjithë sendet e saj personale për të zbuluar të dhëna që mund t’i japin shpjegim simboleve.

- Advertisement -

TE FUNDIT