15.5 C
Tirana

Traktori e zuri poshtë dhe i mori jetën, ky është i riu nga Lezha që vdiq tragjikisht në tokë të huaj

VENDI

I riu që shikoni në foto është 22-vjeçari I ndjerë që një ditë më parë humbi jetën në mënyrë tragjike në Greqi. Shqiptari quhet Dirlo Mema dhe është personi që po shikoni në foton e publikuar nga Report TV.

 

Fatkeqësisht, Drilosi u nda nga jeta një ditë më parë, në tokë të huaj, ku kishte shkuar të punonte si emigrant sezonal për një jetë më të mirë.

 

Mediat greke publikuan një ditë më parë lajmin tragjik, me foto të traktorit, që I mori jetën të riut shqiptar. Ngjarja ndodhi në Megaplatano Atalanti, Greqi, pranë një ferme me ullinj.

 

Shqiptari po drejtonte traktorin, në momentin që mjeti është përmbysur duke e zënë poshtë, dhe rrjedhimisht duke i marrë jetën. Pas aksidentit, në vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses dhe kanë nxjerrë trupin e 22-vjeçarit shqiptar nga poshtë traktorit.

- Advertisement -

TE FUNDIT