18.5 C
Tirana

‘Ti i ke krahët e ngrohta’/ Olta akuzon Luizin, Arbana: Hapni derën dhe dilni jashtë…

VENDI

Oferta e vëllait të madh për banorët që ishin brenda burgut të improvizuar në shtëpinë e Big Brother VIP ngjalli shumë debate.

 

Një prej tyre ishte mes Oltës dhe Luzit, pasi ky i fundit krijoi një lojë duke marrë shkas nga oferta për të dalë nga burgu. Luizi e bëri Oltën të mendonte se kishte mbështetje nga produksioni, dhe ajo e pranoi se e besoi.

 

Megjithatë Arbana i siguroi banorët se produksioni nuk favorizon askënd nga banorët, dhe kush nuk i beson, të largohet nga shtëpia.

“E pranoj që rashë pre e lojës. Luizi më bëri ta besoj që ai kishte bërë negociata me Vëllain e Madh se pse ka hyrë shumë shpesh në dhomën e rrëfimit. Dhe kur më tha që erdhi zarfi i bardhë tha që ne do dilnim. Ai e bëri skemën shumë perfekt. Fillova të kisha pikëpyetje.”- tha Olta.

 

“Të gjithë e dimë dhe jemi të vetëdijshëm që çfarë thuhet në dhomën e rrëfimit ngelet aty. E dyta nuk përdoret kurrë vëllai i madh sikur është krah lojës sime. Vëllain e Madh se kam përdorur kurrë. Sepse kam hyrë në dhomën e rrëfimit do ta marrësh vesh në fund. Jam po unë që thashë kur erdhi zarfi për Xhonin, që ai do ishte në nominim. Kam parashikuar shumë raste. Edhe për Tanin kam parashikuar se do jetë humorist. Mos u merr me mua, unë mund të parashikoj çfarë të dua.”- tha Luizi.

Gjithashtu Olta dhe Luiz kanë pasur një debat shumë të ashpër me njëri-tjetrin në dhomën e “burgut” pas provokimit të tij se po negocionte me Vëllain e Madh, për një shkëmbim me banorët.

 

Ndërsa ka qenë në dhomën e rrëfimit, Olta foli edhe në lidhje me Kiarën, ku tha: “Si njeri e dua, ama Kiara si lojtare dy lekë nuk e bën”.

Olta: Luizi më bëri ta besoj këtë gjë. E vërteta është që ai hyri shumë shpesh te dhoma e rrëfimit dhe unë e besova. Besimi u forcua akoma më shumë kur erdhi zarfi i bardhë. Unë rash brenda komplet. Nuk më duket e bukur, por u shqetësova. Nuk mund të spekulosh sikur po negocion me Vëllain e Madh.

 

Luizi: Çfarë flitet në dhomën e rrëfimit, qëndron aty.

Olta: Ti një gabim e bëre.

Luizi: Nuk të ndërpreva. Nuk përdoret kurrë Vëllai i Madh sikur është bashkëpunëtor me ndonjërin prej nesh. Kisha gjithë ditën që i thoja që kam negociuar, por pa përmendur Vëllain e Madh. Unë hyra dhe i thash jam duke negociuar daljen tonë. Unë i thash që tani do vijë zarfi i bardhë që ne të dalim.

 

Olta: Dhe faktikisht ashtu doli.

Luizi: Unë jam i lirë të bëj dhe të them çfarë të dua.

Olta: Ti pe zarfin dhe erdhe na e the ti.

 

Dea: Më fal, për çfarë po debatoni? Luizi thjesht bëri një lojë.

Olta: Nuk mund ta përmendësh Vëllain e Madh.

Luizi: Unë fjalën Vëllai i Madh nuk e kam përmendur në asnjë moment.

Olta: Është e shëmtuar, kjo që po bën Luizi.

Luizi: Hape derën dhe ik.

 

Olta: Me mua e ke ti?

Luizi: Me ty e kam, hape derën dhe ik.

Zhaklin: Debatet mes jush janë absurde. Olta e njeh Luizin dhe lojën e tij. Nuk është hera e parë që ai krijon situata të tilla. Ky debat është artificial.

Dea: Pse po afrohem unë të ushtria e Luizit?

 

Bledi: Ka qasje me mënyra të tjera.

Arbër: Është lojë e pisët të përfshish Big Brother në këtë lojë. Nuk e kuptoj sesi Olta e mendon se mund të ketë pasur një negocim mes tyre. Kë ka mik Luizi, na e thuaj edhe ne.

Kiara: Që nga dita e parë, Olta më ka thënë se kjo histori dashurie do të prishë lojën.

Olta: Kiarën e vlerësoj si njeri, por si lojtare nuk më duket e fortë.

- Advertisement -

TE FUNDIT