13.5 C
Tirana

“Tërmet” në PS, ja kush do të largohet nga Rama…

VENDI

Kryeministri Rama ka nisur që tani punën që të projektojë qeverinë e re, ku në shtator sipas informacioneve, shumë prej emrave aktualë do të lëvizin.

Mësohet se në Partinë Socialiste do të ketë një reformë totale, pasi drejtuesit politikë në qarqe kanë marrë një udhëzim nga qendra për të ndërruar të gjithë kryetarët e PS-së në çdo njësi vendore të Shqipërisë.

Kujtojmë se këtë e paralajmëroi pak a shumë dhe ditën e djeshme drejtuesi politik i qarkut të Vlorës, Damian Gjiknuri, i cili tha se Kongresi i PS-së në 2 qershor do t’i hapë rrugë riorganizimit të partisë.

Gjiknuri thotë se tashmë vëmendja do të përqendrohet në zgjedhjet e pushtetit lokal, në mënyrë që PS të paraqitet edhe më mirë.

- Advertisement -

TE FUNDIT