31.5 C
Tirana

Temperaturat në fillim të janarit, ja parashikimi

VENDI

Temperaturat e ulëta do të jenë të pranishme edhe gjate nderrimit te viteve ne Shqiperi.

Sipas sinoptikaneve dita e fundit e këtij viti, 31 dhjetori  do te karakterizohet nga mot i kthjellet.

Por ditët e para te janarit do sjellin rritje te temperaturave dhe përmirësim te kushteve te motit.

Ndërkohë ne zonat e thella malore e veçanërisht ne verilindje te vendit do te ketë reshje dëbore.

- Advertisement -

TE FUNDIT