9.5 C
Tirana

Temperatura të larta dhe diell, ja se si do të jetë moti këtë javë

VENDI

Java do të nisë me temperatura të larta duke bërë ta ndjeni më pranë verën. Ditën e sotme temperaturat do të lëvizin nga 16 deri ne 32 gradë celcius.

 

Dielli do të mbulojë gjithë vendin duke sjellë mot shumë të nxehtë.

 

Edhe ditët e tjera të javës do të jenë me temperatura që lëvizim e ndryshojnë deri në 28 gradë celcius. Fundjavën mund ta mendoni që tani ta kaloni në plazh.

- Advertisement -

TE FUNDIT