31.5 C
Tirana

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapen francezët në Shqipëri

VENDI

Dy shtetas francezë të shpallur në kërkim janë vënë në prangat e policisë së Tiranës.

Në kuadër të operacionit të koduar Fast është bërë ndalimi i shtetases C. F 26 vjeçe, dhe në Durrës është arrestuar shtetasi francez A. Gh 33 vjeç, të cilët ishin të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli.

Informacionet bëjnë me dije se këta dy shtetas ishin dënuar nga autoritetet gjyqësore franceze të Gjykatës së Lartë Lorent, për veprat penale Vjedhja e kryer në bashkëpunim Falsifikimi i çeqeve” dhe Largim nga vendi i vuajtjes së dënimit parashikuar nga nenet e Kodit Penal francez.

Kapja dhe arrestimi i tyre, me qëllim ekstradimin drejt Francës.

- Advertisement -

TE FUNDIT