17.5 C
Tirana

Të dal apo mos të dal/ Julian Deda ka disa pyetje për 27 Janarin…

VENDI

Aktori i njohur i humorit Julia Deda përmes një postimi në rrjetet sociale ka parashtruar arsyet sepse shqiptarët duhet t’i bashkohen dhe të mbështesin protestën e opozitës më 27 janar.
“Për 27 Janarin….!
Nëse nuk ke asnjë arsye për të protestuar, mos dil.
Nëse ke shumë të tilla, dil në protestë. Nëse ke më shume lek në xhep, mos dil. Nese nuk ja del të mbyllësh muajin, dil. Nese paguan me pak taksa, mos dil.
Nëse paguan më shumë, dil. Nëse s’të bëhet vone për çmimin e rritur të ujë/drita, mos dil.
Nëse ia heq gojës së kalamajve për të paguar faturat, dil dhe bërtit fort.
Nëse të pëlqen aroma e hashashit, mos dil. Nëse të shqetëson droga si fenomen sepse mund të ndikojë direkt tek femijët e tu, dil.
Nëse ndjehesh i trajtuar mirë, mos dil. Nëse je i nëpërkëmbur dhe i pa begenisur, dil.
P.s. Për karrigen e Lul Bashës, apo të ndonjë politikani tjetër mos e bëj, as unë s’dal për këtë, sepse kemi kohë, karrigia e Lulit diskutohet në 2021-shin”, shkruan Deda.
© SYRI.net

- Advertisement -

TE FUNDIT