3.5 C
Tirana

Surprizat e motit/ Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme

VENDI

Fundjava paraqitet të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët.

Moti këtë të shtunë paraqitet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, ku priten të arrijnë deri mbi 36 gradë C.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 metra lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur./ CNA.al

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT