24.5 C
Tirana

Soreca si kurrë më parë/ Ambasadori shqiptarizohet ia merr këngës në krah të artistes së njohur shqiptare (VIDEO)

VENDI

Në kuadër të ditëve të Europës, ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca ka vizituar qytetin e Korçës.

Ai është surprizuar nga fëmijët që e kanë pritur me këngë e me vallë në qendër të Pazarit.

Diplomati bashkë me ekipin e tij dhe ambasadoren e Suedisë kanë kaluar një ditë të paharrueshme në qytetin e serenatave, nën motivet dhe tingujt e këngëve popullore.

Në një moment zyrtari i BE, Soreca shihet duke kënduar përkrah këngëtares Marsela Çibukaj. Kjo ditë është kthyer si një ditë feste edhe për qytetarët e shumtë korçarë, ndonëse masat kufizuese nuk lejojnë grumbullimin e më shumë se 50 personave.

“Shikoni videon mahnitëse të një dite të paharrueshme në Korcë. I përulur nga pritja e fëmijëve të Korçës që këndojnë në Odën e Gëzimit. “Ne nuk duhet t’ju shpjegojmë se çfarë është Evropa, sepse Shqipëria është Evropë” # EuropeisHereisbecause # HereisEurope.MirupfashimKorça!”, shkruan Soreca në Twitter.

- Advertisement -

TE FUNDIT