9.5 C
Tirana

Skandali tek “Shefqet Ndroqi”, merret vendimi për Tiren që i vodhi 8 milionë lekë vajzës së pacientes e sëmurë me Covid

VENDI

Pasi u shkarkua nga detyrua dhe u dënua me arrest me burg, Tire Dallaveshi kërkoi që kjo masë të zbutej.

Kujtojmë se sanitarja famëkeqe e cila punonte tek Shefqet Ndroqi, i vodhi plot 8 milionë lekë vajzës së një paciente e cila ishte e shtruar nga Covid-19 e cila ishte në gjendje të rëndë shëndetësore e më pas ndërri jetë.

Sot, gjykata e Tiranës i ka dhënë Tires goditjen e rradhës duke rrëzuar kërkesën e saj për lehtësim të dënimit.

- Advertisement -

TE FUNDIT