22.5 C
Tirana

Situata e nxehtë politike në vend, Rama bën lëvizjen urgjente, zbardhet çfarë po ndodh sot në Kryeministri

VENDI

Kryeministri Edi Rama po zhvillon në kryeministri një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën, Takim ky që vjen ndërkohë që Komisioni Hetimor ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Meta dhe nga ana tjetër SHBA ka shpallur non-grata ish-kryeministrin Sali Berisha.

 

Mendohet se ky takim ka lidhje pikërisht më shkarkimin e Presidentit Meta. Socialistët janë në pritje të hartimit të raportit paraprak për shkarkimin e kreut të shtetit, ndërsa votimi pritet të ndodhë përpara muajit korrik

 

Gjithashtu në mes tyre në axhendën e diskutimeve mund të jetë edhe përgatitjet e PS-së mbi kryerjen e analizave të zgjedhjeve të 25 prillit dhe vendimet që do të marrin për kongresin e PS-së, i cili mbahet më 12 qershor.

- Advertisement -

TE FUNDIT