9.5 C
Tirana

Shumë njerëz po tallen me të, ku shkoi Lul Basha me rastin e festës së Bajramit/ Mos e ka ngatërruar pak?

VENDI

Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha që uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram, është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale.

 

Në këtë ditë të shënuar për myslimanët, Basha ka zgjedhur të takojë Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Baba Edmond Brahimaj.

 

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Aurela, ai ka postuar në “Facebook” foto nga takimi dhe e shoqëron me këtë urim për besimtarët: “Bajram të gëzuar dhe me fat për besimtarët myslimanë dhe gjithë shqiptarët. Paqe dhe gëzim në zemrat dhe shtëpitë e shqiptarëve në këtë ditë shprese. Zoti ju begatoftë ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë!”

 

Pas kësaj, nuk kanë munguar komentet tallëse dhe memet për Lulzim Bashën në rrjetet sociale.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT