13.5 C
Tirana

Shuhet këngtari shqiptar, jemi rritur me këngët e tija (FOTO)

VENDI

Ismet Bogujevci, këngëtari i njohur i muzikës popullore ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Këtë lajm e bëri të ditur i biri i tij nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Më tej ai ka njoftuar se për detaje të vàrrimit familja do të njoftojë në vijim. Ndërron jetë këngëtari i njohur shqiptar – Ismet Bugojevci

“Ju njoftojmë gjithë familjes dhe miqësisë se sot më 13 maj ndërròi jetë më i shtrenjti ynë, kaluam shumë sfida bashkë babë pusho në paqe me tingujt e muzikës tënde që kurrë nuk do të shuhen. Për vàrrimin iu njoftojmë në vijim”, ka shkruar Rigon Bogujevci në postimin e publikuar në Facebook.

Ismeti ishte solisti ndër dekada i Ansamblit Kombëtar ‘Shota’ dhe i shumë shoqërive që kanë lénë nam në Kosovë dhe trojet shqiptare.

Ai ka interpretuar një mori këngësh të famshme e ka pasur edhe shumë bashkëpunime.

- Advertisement -

TE FUNDIT