18.5 C
Tirana

Shtrohet në spital në gjendje të rëndë kompozitori i njohur shqiptar

VENDI

Kompozitori i mirënjohur, Limoz Dizdari, në gjendje të rënduar shëndetësore është shtruar në spitalin rajonal të Durrësit.

 

 

TCH bën me dije se ai ndodhet i intubuar në reanimacion me insuficcencë pulmonare.

 

Gjendja e tij paraqitet e rëndë dhe nevoja për ndihmë më të specializuar mjekësore për kompozitorin është e pranishme.

 

Dizdari kompozitor i muzikës së lehtë, veprave simfonike dhe muzikës së mjaft filmave po përballet me një formë të rëndë të sëmundjes së pulmoneve.

 

Pas mbylljes së qendrës kulturore ”Dea” në Ksamil vitin e kaluar, i detyruar u zhvendos për të jetuar në plazhin e Durrësit.

- Advertisement -

TE FUNDIT