24.5 C
Tirana

Shqiptarja e dytë/ Këngëtarja e njohur ngjitet në Sanremo, do të jetë pjesë e spektaklit, por jo si moderatore

VENDI

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa mori pjesë në spektaklin e fundit të Këngës Magjike.

Aty ajo u prezantua me një bashkëpunim me këngëtarin italian Walter Ricci.

Eneda rikthehet në skenë pas dy vitesh, ku mori çmimin e parë me këngën “Ma zgjat dorën”.

Në një intervistë rreth këtij bashkëpunimi ndryshe artisti italian u shpreh se që në fillim ka pasur një mendim shumë pozitiv për Enedën dhe mbi të gjitha i ka pëlqyer performanca e saj në “Eurovision”, kur përfaqësoi Shqipërinë. Dy këngëtarët treguan se pas përfundimit të “Kënga Magjike” do të sjellin versionin në gjuhën italiane.

Gjithashtu këngëtari italian tha se janë duke menduar një bashkëpunim edhe për në San Remo.

“Ne do të bëjmë një provë për në San Remo”, tha Walter.

- Advertisement -

TE FUNDIT