10.5 C
Tirana

Shqiptari vdìq në bûrgûn grek, shoku i qelìsë bën thirrjen e fortë: T’i bëjnë autopsinë, sytë e mi kanë parë…

VENDI

Një tjetër shqiptar ka ndërruar je të në burgun e Trikallës. Lajmin e ka bërë të ditur gazetar Shpëtim Zinxhiria, e cili ka publikuar edhe të dhëna lidhur me shqiptarin e ndjerë.

Bëhet djalë për 36-vjeçarin me iniciale R.J., i cili vûante dënimin në godinën G-2 të bûrgût të Trikallës. Ai ishte prej më shumë se një viti në bûrg dhe priste dënìmin nga Gjykata. Ndërkohë që në bûrg po ashtu ishte edhe bashkëshortja e tij.

Ndërkohë një shqiptar bashkëvuajtës me të, ka lënë të kuptohet se i riu nuk ka ndërruar je të nga shkaqe natyrale.

“Familja e viktìmës apo të afërmit duhet të bëjnë autopsinë për të parë shkaqet e vdè kjes. Nuk duhen besuar ato që thonë këtu se sytë e mi kanë parë shumë…,”-është shprehur ai.

36-vjeçari bëhet shqiptari i katërt që ndërron je të në bûgjet greke, duke e çuar totalin e 28 muajve të fundit në 23.

- Advertisement -

TE FUNDIT