8.5 C
Tirana

Shpërthim i fuqishëm në Shkodër, eksplozivi u hodh në …

VENDI

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në qytetin e Shkodrës. Eksplozivi ka shpërthyer në një oborr të përbashkët mes dy banesave.
Nuk ka dëme në njerëz, por dëme materiale.
Njoftimi i policisë për ngjarjen:
Me datë 06.01.2018, rreth orës 02:00, ka ardhur një telefonatë se në lagjen “Tre Herojt” Shkodër, në oborrin e përbashket të banesave të vëllezërve F. P. dhe M. P. është dëgjuar një shpërthim lënde plasëse
Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se kanë hedhur një sasi të vogël lënde plasëse, ku si pasojë e shpërthimit nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme të lehta materiale të mjetit tip Citroen me targë AA 505 BA.
Nga kqyrja paraprake e vendit të ngjarjes u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një fitil zjarrpërcjellës me gjatësi 8 cm.
Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
© SYRI.net

- Advertisement -

TE FUNDIT