10.5 C
Tirana

Shkarkimi i Metës, ja kush janë 50 deputetët që firmosën

VENDI

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë.

ABC ka siguruar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat, ku ndër të tjera thuhet se Meta ka shkelur rëndë dhe në mënyrë flagrante Kushtetutën para dhe gjatë fushatës së zgjedhjeve të 2021.

- Advertisement -

TE FUNDIT