18.5 C
Tirana

Shenjat e zodiakut që do të kenë shumë dashuri dhe para

VENDI

Dashi

Dite shume e bukur dhe e mbushur me emocione pa mbarim kjo e sotmja për te dashuruarit. Edhe vete do e kuptoni se nuk mund te bëni dot pa njeri-tjetrin. Beqaret do vazhdojnë te njihen edhe me tepër me një person qe kane njohur para disa kohesh, por pa hedhur ende ndonjë hap konkret. Financat duhen pasur me ne vëmendje se kurrë me pare.

 

Demi

Ende nuk do vije pasioni i zjarrte ne jetën tuaj ne çift sot, por gjithsesi atmosfera do jete e ngrohte dhe mosmarrëveshje nuk do ketë. Beqaret do joshin pa fund çdo person qe do iu dale para dhe me siguri qe do ketë edhe nga ata qe do ju pëlqejnë pa mase. Situata financiare do konsolidohet tej mase. Kjo fale perkujdesit tuaj, por edhe fale ndihmës se disa familjareve.

 

Binjaket

Ndikimi i planetëve do jete mjaft pozitiv gjate kësaj dite për jetën tuaj ne çift. Do jeni me tolerante dhe me te hapur ta dëgjoni atë qe keni ne krah. Nëse vazhdoni kështu gjerat do ecin gjithnjë e me mire. Beqaret duhet te bëjnë kujdes me çdo gjest sot kur te ndodhen ne ambiente me persona te panjohur. Dikush do iu vere re çdo detaj. Financat do jene shume te mira.

 

Gaforrja

Jeta ne çift do jete si zakonisht sot. Mos kërkoni ne asnjë moment te impononi mendimin tuaj sepse situata mund t’iu dale menjëherë jashtë kontrollit. Beqaret do jene te paqëndrueshëm ne mendime dhe nganjëherë me shume impulsive sesa duhet. Nuk do ja arrijnë te ndryshojnë status. Financat do jene disi me te ekuilibruara megjithatë duhet pasur sërish kujdes.

 

Luani

Do jeni te dy ne humor gjate kësaj dite dhe klima ne çift do behet edhe me pasionante sesa ka qene. Kënaqësitë do jene te mëdha. Beqaret do jene te paqëndrueshmen ne mendime dhe nuk do përfitojnë aq sa duhet nga ftesat qe do iu bëhen. Ne planin financiar, një ndihme e familjareve, do ua ndryshoje menjëherë situatën. Përfitoni për te shlyer disa borxhe.

 

Virgjeresha

Dite goxha e ndërlikuar kjo e sotmja për personat qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk do shkoje ashtu si ata e kishin menduar. Beqaret ka rrezik te dashurohen pas disa personave pa vlere dhe qe nuk mund t’iu sigurojnë asnjë te ardhme te qëndrueshme. Ne planin financiar gjendja do jete e paqëndrueshme duke qene se nuk do ndaleni se shpenzuari.

Peshorja

Mos u tregoni posesive sot ne jetën tuaj ne çift sepse partneri nuk do jete aspak i duruar dhe debatet do jene te zjarrta. E gjithë ajo qe keni ndërtuar deri me sot mund te shkatërrohet ne disa minuta. Beqaret qe ëndërrojnë te vendosin se shpejti një unaze ne gisht do jene me fat. Edhe gjendja financiare jo vetëm qe do stabilizohet, por mund te ketë edhe disa përmirësime.

 

Akrepi

Nëse tregoheni besnike dhe sa me te sinqerte me partnerin tuaj sot, marrëdhënia ne çift do ketë përmirësime. Mund te bëhen edhe propozime për t’i çuar gjerat me tej. Beqaret do kenë një dite intensive dhe te mbushur me emocione. Me buxhetin duhet te merreni me tepër nëse doni ta mbani te stabilizuar. Ne asnjë mënyrë mos e teproni me shpenzimet.

 

Shigjetari

Dita e sotme do jete me diell për çiftet. Do e harxhoni gjithë kohen e lire për te diskutuar me partnerin dhe për t’u dashuruar qetësisht. Beqaret do gjendjen përpara një zgjedhjeje te vështirë e cila mund t’ua ndryshoje tërësisht jetën. Gjendja e financave nuk do jete as e shkëlqyer, por as e keqe. Gjithsesi investimet duhet lënë për me vone.

 

Bricjapi

Do i lini pas mosmarrëveshjet dhe debatet qe keni pasur ne çift dhe do filloni te mendoni vetëm për te siguruar një te ardhme te ndritur. Yjet do jene ne anën tuaj. Beqaret do e kërkojnë shume larg dashurinë, pa e kuptuar se ai ndodhet shume me afër nga sa ata mendonin. Për financat do përkujdeseni mjaft. Situata do vije duke u përmirësuar.

Ujori

Çështjet e dashurisë do shkojnë me se miri gjate kësaj dite, si për ju qe jeni ne çift ashtu edhe për beqaret. Do jene planetët ata qe do mendojnë ne çdo moment t’iu kënaqin. Mundohuni ta shfrytëzoni çdo minute sikur te ishte e fundit. Financat do jene te mira vetëm nëse shpenzoni me kujdes dhe maturi. Po e tepruar do përballeni me probleme

 

Peshqit

Priten ndryshime te rëndësishme sot ne jetën sentimentale te çifteve. Partneri do ju çoje neper vende mjaft romantike dhe mund t’iu beje propozime interesante. Beqaret nga ana tjetër duhet t’i mbajnë këmbët ne toke dhe nuk duhet te ëndërrojnë gjera te pamundura. Lëreni dashurinë te vije vete tek ju. Ne planin financiar do jeni te kujdesshëm dhe nuk do keni probleme

- Advertisement -

TE FUNDIT