23.5 C
Tirana

SHBA e shpalli “Non Grata”, por çudit me atë çfarë thotë Nard Ndoka…

VENDI

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpall sot “Non Non Grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi u njoftuar nga Sekretar i Departamentit te Shtetit, Antony Blinken dhe ka sjellë reagime të shumta.

Por, duket se pavarësisht këtij vendimi, për Nard Ndokën, Sali Berisha do të vijojë të mbetet “burrë shteti”. Këtë koment, Ndoka e ka bërë në një postim në rrjetet sociale. “Berisha do mbetet gjithmonë Burrë Shteti!” shkruan ai shkurt.

Ndërkohë, janë të shumtë figurat e Partisë Demokratike që kanë dalë në mbrojtje të ish-kryeministrit Berisha, duke vlerësuar arritjet e këtij të fundit gjatë karrierës së tij të gjatë politike.

- Advertisement -

TE FUNDIT