5.5 C
Tirana

Sfidon “Kubojsi”/ Ofron 50 mijë euro për blerjen e votave në Lezhë

VENDI

Eduart Ndocaj, i njohur masivisht si “kaubojsi” ka shpallur kandidaturën e tij për garën e kryebashkiakut të Lezhës. I qenë prezent në emisionin “360 Gradë,” ku po diskutohet rreth pyetjes “Po afron gjakderdhja apo arsyeja? “Kaubojsi nuk ngurroi të shprehej publikisht se ofronte 50 mijë euro shpërblim për atë që jepte prova për blerjen e votave nga rivali i tij i Rilindjes, Pjerin Ndreu. Shuma, sipas Ndocajt është nga xhepi i tij personal.

Ndocaj: Kam bërë një deklaratë, që është edhe publike. Për kauzën e Auron Kalasë dhe Bashës, nga fondet e mia personale, kam thënë që nëse arrini ju të më sillni një provë, një video kur Pjerin Nderu blen vota unë për atë provë jap 50 mijë euro dhe do ta publikoj si më i miri i qytetarëve dhe do të kontribuoj për votën e vjedhur me fondet e mija personale./CNA.al

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT