22.5 C
Tirana

Sa mandate synon më 25 prill? Basha: Unë dëgjoj vetëm fjalët ”Rama ik”

VENDI

Në konferencën me gazetarët, kreu i PD-së Lulzim Basha i pyetur se sa mandate synon të marrë në zgjedhjet e 25 prillit, tha se ai dëgjon vetë dy fjalë ”Rama ik”, duke mos dhënë një numër se sa synon opozita.

Pyetje: Pse peshë figurave politike dhe jo akademike? Sa mandate synoni?

Basha: Ndryshimi do të vijë përmes pjesëmarrjes masive të shqiptarëve me votë. Këtë e dëgjoj përditë, unë dëgjoj dy fjalë vetëm Rama ik.

Ndryshimi do të jetë i thellë. Papunësia u rrit, emigracioni u rrit 10 herë më i lartë, të vetmit që lulëzojnë dhe pasurohen janë Rama me oligarkët e tij. Instrumenti më i mirë për të ndryshuar vendin është një polikë normale me një plan normalizimi dhe mirëqenie dhe rimëkëmbje ekonomie siç është ai qe kemi paraqitur para shqiptarëve.

- Advertisement -

TE FUNDIT