12.5 C
Tirana

Rrjeti “masakron” Ramën: Jo vetëm Gjermania me 9, por dhe populli ka 19 kushte e LARGOHU!!!

VENDI

Jo vetëm Gjermania me 9, por dhe populli ka 19 kushte!

1- Duam ujë të pijshëm në çezmat tona.

2- Përgjysmo çmimin e ujit dhe të energjisë elektrike.

 

3- Përgjysmo çmimin e naftës.

4- Përgjysmo çmimin e mallrave të konsumit, si dhe taksimin mbi biznesin e vogël dhe të mesëm.

5- Përgjysmo çmimin e barnave dhe siguro çdo analizë shëndetësore pa pagesë.

 

6- Largo nga administrata militantët pa diploma dhe ata me diploma false.

7- Largo nga administrata personat me preçedentë penalë.

8- Arresto të përgjuarit të publikuar nga Bild dhe VOA për krim zgjedhor.

9- Anullo konçesionet me PPP të Milot- Balldren dhe Orikum-Dukat.

10- Tërhiqu nga projekti famëkeq i Unazës së Re.

 

11- Tërhiqu nga projekti famëkeq i Teatrit Kombëtar.

12- Dyfisho pagat, pensionet dhe asistenca sociale jo më pak se 15.000 të reja në muaj.

13- Hiq dorë nga uzurpimi i sistemit të drejtësisë.

14- Hiq taksën në pikën kufitare të Morinës.

15- Largo nga puna dhe arresto drejtuesit e korruptuar.

 

16- Shkatërro grupet kriminale nga Jugu në Veri.

17- Kërko ndjesë publike për planin ogurëzi, të ndarjes së territorit në Veriun e Kosovës.

18- Largo Erion Veliaj nga strukturat e PS dhe hetoje për korrupsion me lejet e ndërtimit dhe pastrim parash.

19- Këko ndjesë publike për keq qeverisjen 7 vjeçare në krye të vëndit, dorëhiqu dhe dorëzoju drejtësisë nën mbikqyrien e ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

TE FUNDIT