31.5 C
Tirana

Rastet me koronavirus/ Katër qytete në vend dalin nga lista e infeksionit

VENDI

Ditën e sotme janë regjistruar 14 raste të reja pozitive me koronavirus në Shqipëri ndërsa lajmi i mirë është se janë katër qytete të Shqipërisë, të cilat janë prekur nga COVID-19, por të gjitha rastet janë shëruar.

Lezha me 14 raste, Rrogozhina dhe Tropoja me nga 4 raste dhe Mallakastra me 1 rast.

Në njoftimin e sotëm, ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, 9 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar totalin e të shëruarve nga COVID-19 në 431.

Ndërsa ditën e sotme numri total i të prekurve me koronavirus në vendin tonë ka shkuar në 750 persona dhe 30 kanë humbur jetën.

- Advertisement -

TE FUNDIT