21.5 C
Tirana

Puna dhe Dashuria! Horoskopi javor 11-18 maj, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

VENDI

Dashi
Do të ndiheni xhelozë dhe shpeshherë kjo xhelozi do të jetë e papërligjur. Prisni më mirë fundjavën që të sqaroni gjithçka me partnerin. Duhet që në punë të jeni më efikasë dhe mendjen ta keni të çliruar nga mendimet negative.

 

Demi
Dikush në punë do t’ju japë një kohë të vështirë, por nuk do të jetë në gjendje t’ju ndalojë të arrini projektet tuaja. Pavarësisht nga të gjitha problemet e papritura dhe ato private, ju prapë do të përqendroheni në çështjet e punës.

Binjakët
Marrëdhënia juaj romantike do të vazhdojë në sajë të mirësisë së saj dhe humorit tuaj të mirë. Edhe nëse në fillim të javës mund të lindin disa dyshime ndaj partnerit për shkak të mungesave të tepruara, ju do të keni disa konfirmime që do të fshijnë çdo pasiguri. Beqarët do të duhet të përpiqen të jenë më pak posesiv nëse ata duan të shmangin grindjet.

 

Gaforrja
Situata sentimentale me partnerin do ju japë shumë për të menduar, dhe ditët do të jenë shumë kaotike dhe ju duhet të shtrëngoni dhëmbët për të mos lejuar të lu ftoni vazhdimisht. Ju ndoshta do të duhet të bëni kompromis por do ia vlej. Beqarët mund të bëjnë takime të shkëlqyera dhe të takojnë njerëz veçanërisht intrigues.

 

Luani
Këtë javë ju të shenjës së luanit do të surprizoheni sa i përket anës financiare. Dikush do t’iu bëj një ofertë së cilës nuk mund t’i rezistoni. Me partnerin çdo gjë do të shkojë mirë këtë javë, madje pritet të kaloni edhe një fundjavë romantike. Bëni kujdes me alergjitë dhe përpiquni të bëni një udhëtim për të çliruar veten nga streset.

 

Virgjëresha
Këtë javë, më shumë se kurdoherë, do të ndjeni dëshirën për t’u argëtuar. Miqtë do të organizojnë mbrëmje festive që do të rezultojnë mjaft të këndshme për ju. Gjatë këtyre ditëve nuk do t’ju mungojnë idetë dhe dëshira për t’u marrë me projektet personale. Do t’i prisni festat me entuziazëm dhe do të blini gjëra të bukura.

 

Peshorja
Diçka mund të mos shkojë mirë gjatë këtyre ditëve në lidhjen tuaj dhe të lindurit e kësaj shenje mund të mbyllen në vetvete, në vend që të përballen me të dashurin e zemrës. Do të ketë zënka mes jush dhe partnerit, shpeshherë pa arsye, herë-herë për shkak të dyshimeve që i keni ushqyer vetes. Mund të mos keni forcën e duhur për ta jetuar dashurinë në mënyrë të shkujdesur. Nga ana tjetër do të jeni të përqendruar te puna.

 

Akrepi
Do të përjetoni një periudhë ndryshimesh në aspektin sentimental. Do të keni fat në dashuri, sidomos në fundjavë, gjatë së cilës do të kaloni një moment pasioni që vështirë se mund të harrohet. Tregohuni vigjilentë për shkak të ndonjë të papriture që mund t’ju dalë në aspektin profesional ditën e martë dhe të mërkurë, pasi Hëna nuk ju favorizon.

 

Shigjetari
Jeta juaj ne çift nuk do jete aq e mire sa ju e mendonit. Gjate gjithë javës do bëni skena xhelozie dhe partneri nuk do i’u duroje dot. Po nuk u ndalet dhe po nuk u treguat realiste do e humbni atë njëherë e përgjithmonë. Beqaret nuk do kënaqen me njohjet qe do realizojnë dhe do preferojnë te presin ende kohe para se te hedhin hapa. Ne planin financiar duhet te jeni edhe me vigjilente sepse çdo gabim sado i vogël mund t’iu sjelle pasoja te renda nesër.

 

Bricjapi
Harmonia me gjysmën e ëmbël do të arrijnë pikat e larta dhe do të ndiheni të pamposhtur! Ju do të jeni në gjendje t’i tejkaloni të gjitha vështirësitë dhe ndryshimet nuk do t’ju shkaktojnë frikë. Partneri/ja ju mbështet në të gjitha nismat tuaja duke ju ofruar mbështetje dhe këshilla të cilat gjithashtu janë shumë të vlefshme nga pikëpamja e biznesit. Beqarët, me ndjeshmëri të jashtëzakonshme, do të jenë në gjendje të thellojnë më tej lidhjet dhe t’i jetojnë me intensitet dhe përfshirje më të madhe.

 

Ujori
Venusi në pozicion të pafavorshëm nxit zënkat dhe mosmarrëveshjet në çift, të cilat do të kulmojnë të martën dhe të mërkurën. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa, por mos u shqetësoni, sepse gjithçka është kalimtare. Ju gjithsesi do të arrini t’i realizoni synimet tuaja. Ditët me fat të javës do të jenë e enjta dhe e premtja.

 

Pshqit
Jave fantastike ka për te qene kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndani çdo emocion dhe çdo dëshirë me partnerin dhe kjo do iu afroje edhe me tepër me njeri-tjetrin. Toleranca gjithashtu do jete një nga vlerat e te dyve. Beqarët duhet të dalin sa me shume qe t’ia shtojnë vetes mundësitë për njohje.Financat do jenë tej mase të favorizuara për shkak te një trashëgimie ose te një shpërblimi pune.

- Advertisement -

TE FUNDIT