20.5 C
Tirana

Protesta e opozitës jehonë në mediat ndërkombëtare

VENDI

Protesta e 7 kombëtare e opozitës ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare.
Disa nga mediat më prestigjoze si Neë York Times, Washingon Post, Associated Press, Day Mail etj, shkruajnë se mijëra shqiptarë kanë dalë në shesh për të kërkuar zgjedhje të reja parlamentare.
“The New York Times” shkruan për flakën, tymin dhe zjarrin qe u hodhën në ndërtesën e qeverisë gjatë fjalimit të Bashës.
Në të gjitha mediat ndërkombëtare shkruhet se mbështetësit e opozitës së qendrës së djathtë të kryesuar nga Partia Demokratike u mblodhën në ndërtesën kryesore të qeverisë duke akuzuar kryeministrin Edi Rama të Partisë Socialiste të qendrës së majtë për korrupsion dhe lidhje me krimin e organizuar.


- Advertisement -

TE FUNDIT