10.5 C
Tirana

Prej tre vitesh bashkëjeton me një 61-vjeçar, adoleshentja: Do martohemi sepse më…

VENDI

Urszula Grzelak, 19-vjeçe, dhe Nigel Thorpe, 61-vjeç, kanë tre vite që janë në një marrëdhënie intime edhe pse mes tyre ka një diferencë prej 42-vitesh.

 

Urszula u takua me Nigel në Oxford kur ajo shkoi të vizitonte familjen në vitin 2016 pasi kishte qenë në Poloni. Që me takimin e parë ata u tërhoqën nga njëri-tjetri dhe pasi zbuluan dashurinë e madhe për të njëjtën rrymë muzikore u bënë akoma më të afërt.

 

Në fillim të lidhjes ata e patën të vështirë pasi askush nuk e aprovonte marrëdhënien e tyre, por kjo tani ka ndryshuar. Familja e adoleshentes e ka pranuar marrëdhënien e tyre, por s’mund të presin të njëjtën gjë nga njerëzit që i shohin bashkë në rrugë. Urszula thotë se ata marrin komente nga më negativet, por kjo nuk do i ndalojë që së shpejti të martohen.

 

Ajo tregon:

Tani mund të them që nuk ka rëndësi se çfarë thonë njerëzit. Unë do e jetoj jetën siç dua. Vetëm vetja ime mund ta dijë kë dua unë dhe se çfarë është e mirë për mua.”

- Advertisement -

TE FUNDIT