5.5 C
Tirana

Po shijonte muajin e mjaltit/ Ekzekutohet me 2 plumba prokurori(Detaje)

VENDI

Marcelo Pecci, një prokuror nga Paraguai i angazhuar në luftën kundër trafikut të drogës, është ekzekutuar ndërsa ishte në muajin e mjaltit në një ishull kolumbian të Karaibeve.

 

Autorët u larguan nga deti sipas policisë.

 

Presidenti i Paraguait e quajti krimin si një “vrasje frikacake”.

 

Pecci, 45 vjeç, u qëllua 2 herë teksa po pushonte në një plazh në ishullin turistik Baru, sipas gruas së tij, Claudia Aguilera.

 

Çifti u martua më 30 prill në Kartagjena.

 

“Dy burra sulmuan Marcelon. Ata erdhën nga deti me një varkë të vogël, ose me një ski jet, e vërteta është se nuk e pashë mirë,” tha Aguilera për gazetën El Tiempo.

 

Një nga sulmuesit doli dhe “pa fjalë qëlloi dy herë Marcelon, një plumb e goditi në fytyrë dhe një tjetër në trup”, tha ajo.

 

Aguilera, e cila është shtatzënë, tha se burri i saj nuk kishte marrë asnjë kërcënim më parë.

 

Postimi i fundit në llogarinë e Aguilera-s në Instagram të martën tregoi një çift të përqafuar në një plazh dhe një palë këpucë për fëmijë në plan të parë në atë që dukej se ishte një njoftim shtatzënie.

- Advertisement -

TE FUNDIT