9.5 C
Tirana

‘Po pres të martohem’, e moshuara nga Durrësi ‘le pa fjalë’ gazetarin në transmetim LIVE (Video)

VENDI

Një e moshuar nga Durrësi, shtëpia e të cilës është dëm tuar nga tërmeti, është lodhur duke pritur për ndihma në një qendër shpërndarje. Teksa një prej gazetarëve po raportonte nga qyteti bregdetar, mbi situatën e krijuar nga dëmtimi i banesave, ai i drejtohet zonjës për të pyetur për hallin e saj.

 

E moshuara me ironi i thotë se ‘po pret të martohet’, por në fakt kishte mbi pesë orë që priste për zgjidhje.

 

Gazetari: Nëne, ça po bën këtu? E moshuara: Pres të martohem! Gazetari: Ju është shembur banesa

 

E moshuara: Po, mi kanë vënë shirit. Po pres që në orën 10 për ndihmë. Edhe thonë është dëmtuar banesa edhe nuk veprojnë. Tërmeti që god iti Shqipërinë të martën shkaktoi 51 vik tima dhe qindra të pla gosur. Mijëra banorë kanë mbetur pa shtëpi.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT