18.5 C
Tirana

Plagosja e 35-vjeçarit në Shkodër, policia: Kemi identifikuar autorin

VENDI

Shkodër
Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit.
Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi Gj. G. 35 vjeç, në afërsi të banesës së tij, i cili ndodhet në Spi
talin Rajonal Shkodër, ku po merr mjekimin e nevojshëm, jashtë rreziku për jetën.
Nga Policia Shkodrës vijojnë hetimet me intensitet, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes,
është bërë identifikimi dhe po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar, nuk jepen të
dhena të tjera për shkak të hetimeve.
Materjalet iu referuan
Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale te “Vrasje me paramendim e mbetur ne tentativ dhe
armbajtje pa leje” parashikuar nga neneve 78 – 22 , 278 i Kodit Penal.

- Advertisement -

TE FUNDIT