12.5 C
Tirana

PËRPLASEN MAKINAT,PLAGOSET SHQIPTARI NË ITALI

VENDI

Një aksident rrugor ka ndodhur pak para orës 16:00 të ditës së sotme në Perdone, Itali.
Dy makina, një Golf dhe një Fiar Croma janë përplasur ‘kokë më kokë’, duke lënë tre persona të plagosur.
Bëhet fjalë për një shqiptar 40-vjeçar, emigrant prej vitesh në Itali dhe një çift italian, të moshës 60 vjeç.
Shqiptari mësohet se ishte duke udhëtuar me makinën ‘Golf’, ndërsa çifti italian me Fiat.
Si pasojë e përplasjes ‘Fiat Croma’ është përfshirë nga flakët.
Të tre janë dërguar në spital me plagë të ndryshme, por jashtë rrezikut për jetën.

- Advertisement -

TE FUNDIT