18.5 C
Tirana

“Përmbajtja është djallëzore”, 11 dhjetori, Jozefina Topalli përpalset me Salianjin

VENDI

Tema e diskutimit në ‘Opinion’ për Kuvendin e datës 11 Dhjetor ka sjellë debate të forta mes ish-kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli dhe deputetit demokrat Ervin Salianji.

 

Sipas Salianjit nuk ka Kuvend pasi nuk është respektuar statuti dhe ata që e kërkojnë mbledhjen e tij nuk kanë lidhje me PD-në, por për Topallin kjo është shpifje. Ajo tha se demokratët janë të lirë të zgjedhin.

 

Debati:

Salianji: Përmbajtja është djallëzore malinje të diskutosh për statut. Këtu ka një përpjekje ti dalësh përballë SHBA-ve.

Topalli: Kjo është spekulante.

Salianji: A i dalim dot ne kundër SHBA-ve.

Topalli: Ne që nuk u servilosëm u përjashtuam, ja ku i ke të tjerët.

- Advertisement -

TE FUNDIT