8.5 C
Tirana

Përleshje në burg mes shqiptarëve dhe marokenëve, plagoset një gardian

VENDI

Përleshje mes të burgosurve në burgun Solliçiano në Firence, ku në sherr janë përfshirë edhe një grup shqiptarësh. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 13:30 gjatë kohës që të burgosurit ishin në vendin e ajrimit.

Mësohet se sherri është zhvilluar mes një grupi shqiptarësh dhe një grupi marokenësh, e për pasojë u plagos një gardian i burgut. “Ansa” raporton se polici u lëndua në dorë.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërsa autoritetet kanë vijuar hetimet.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT