22.5 C
Tirana

Për personat që vuajnë nga Tiroidja ky lëng është ideal : Ben rregullimin dhe balancimin e të gjithë procesit të

VENDI

Hipotiroidizmi është një gjendje në të cilën gjendra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hormone.

 

Hormonet e tiroides janë përgjegjëse për metabolizmin, djegien e yndyrës dhe karbohidrateve. Ato rregullojnë frymëmarrjen, nivelet e kolesterolit, funskionet e zemrës, temperaturën e trupit, etj.

 

Hipotiroidizmi mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore si obeziteti, çrregullime të zemrës, infertilitet dhe dhimbje të kockave.

 

Shenjat më të zakonshme të hipotiroidizmit përfshijnë:

 

Kështu, për të parandaluar të gjitha këto shenja dhe ke q funksionimin e tiroides, duhet të provoni këtë trajtim të dobishëm. Funksionon për mrekulli.

 

¼ lugë çaji xhenxhefil i tharë

¾ lugë gjelle lëng portokalli

Vloni fillimisht ujin në një enë mesatare. Shtoni lëngun e boronicës, kanellën, xhenxhefilin, arrëmyshkun dhe përziejini mirë. Lërini të ziejnë për 20 minta. Më pas hidhni lëngun e portokallit dhe limonit. Pijeni përzierjen menjëherë.

 

Ky lëng i fuqishëm do t’ju ndihmojë në rregullimin e funksionimit të tiroides tuaj dhe do të përshpejtojë metabolizmin. Ajo do të përmirësojë sistemin tuaj të tretjes dhe do t’ju ndihmojë të humbni disa kile

- Advertisement -

TE FUNDIT