18.5 C
Tirana

Parashikimi i motit, të enjten e të premten, 26 – 27 shtator ja çfarë do të ndodh këto ditë…

VENDI

Gadishulli i Ballkanit është përfshirë nga kalim i një sistemi frontal i do të ifluencojë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm,

 

E enjte 26 shtator 2019
E enjte dt 26 shtator 2019 moti do të jetë më vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu me intesitet mesatar të pasaura me erë të foprtë dhe stuhi në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie në vlerat maksimale.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 14/21°C

Zonat e ulëta 18/27°C

Zonat bregdetare 18/25°C

 

E enjte 26 shtator 2019

Kosova për ditën e Enjte 26 Shtator 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°C në mëngjes deri në 21°C gradë Celcius në mesditë.

 

E premte 27 shtator 2019
E premte dt 27 shtator 2019 moti do të jetë më kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie në mëngjes dhe rritje në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 12/24°C

Zonat e ulëta 15/28°C

Zonat bregdetare 16/27°C

- Advertisement -

TE FUNDIT