12.5 C
Tirana

Ori Nebijaj tregon momentin kritik gjatë fushatës: Fillova të qaj me dënesë…

VENDI

Moderatorja e njohur Ori Nebijaj është e ftuar sonte në “Jonida’s room” në Vizion Plus për të folur për televizionin dhe kandidimin e saj si deputete e Partisë Demokratike.

Ori tregoi se deri në përfundim të sezonit do ta shohim në ekran dhe se televizioni është një nga dashuritë e saj dhe një mundësi që e bëri të jetë më e fortë në politikë.

“Unë në asnjë moment nuk u shkëputa nga televizioni dhe gjatë fushatës për të përfunduar gjithë këtë sezon me televizionin.Ne bëmë një marrëveshjë besimi për të cilën jam shumë e lumtur që mu dha mundësia ta km. Sepse nuk ishte një gjë e lehtë për t’u administruar dhe unë u tregova akoma më e kujdesshmë sepse të gjithë prezhektorët ishin kthyer nga unë.

Dhe nëse Pardia Demokratike do të fitonte unë do futesha në Parlament ne shtator në këtë mënyrë do kisha kohë për të marrë vendim. Në televizion unë do të vazhdojë edhe këtë sezon deri në fund ashtu sic kam rënë dakort .TV është një nga dashuritë e mia dhe është një nga mundësitë që më bëri të jem edhe më fortë në politikë.Por në sezonin e ardhshëm ngelet për t’u parë si shkojnë gjerat.”

Ndër të tjera, Nebijaj rrëfeu dhe një episod shumë emocionues që i kishte ndodhur gjatë fushtatës, ku ishtë harruar pas punëve dhe kishtë harruar ditëlindjen e babait të saj.

“Ka qënë në 14 Prill dhe unë isha live në emision dhe ne kemi një moment në emision ku japim kuriozitete dhe unë ul kokën të lexoj kuriozitetin që lidhej me buzëqëshjen,të ndjerit mirë,sa e rëndësishme është të buzëqeshësh dhe ishte ditëlindja e babait tim dhë unë e kisha harruar komplet në atë moment u ndjeva shumë keq që isha harruar nga puna dhe ndërkohë që po e lexoja po qaja me dënesë dhe Isli nuk po e kuptonte cfarë po ndodhte dhe ai mori situatën në kontroll dhe unë dola nga studio mblodha veten por u ndjeva realisht shumë keq që kisha harruar ditën e tij.”

- Advertisement -

TE FUNDIT