24.5 C
Tirana

Ogerta Manastirliu jep lajmin e shumëpritur: “Dolëm nga rreziku”

VENDI

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ku shihet duke folur nga Kuvendi i Shqipërisë.

Ajo ka dhënë lajmin fantastik që për kaq shumë kohë po e prisnim me padurim. Ministrja bëri me dije se tashmë Shqipëria ka dalë nga zona e kuqe e Covid-19.

Postimi i Manastirliut

Lajmi i mirë është se Shqipëria ka dalë nga zona e kuqe e #covid19. Kjo falë masave të shënjestruara dhe efekteve të vaksinimit që po fillojnë të ndihen.

Ne nuk do të ndalemi për sigurimin e vaksinave anticovid, për të garantuar dozat e dyta si dhe për të zgjeruar vaksinimin, për t’i dhënë mundësinë çdo qytetari të mbrohet nga covid19.

- Advertisement -

TE FUNDIT