21.5 C
Tirana

“O vrrome po jemi komshinj” Aktori i njohur ‘shpërthen’ pasi …

VENDI

Shqipëria u rendit e 21-ta me 57 pikë në “Eurovision”.

 

Edhe pse Anxhela Peristeri ‘shpërtheu’ në skenë me këngën “Karma” të gjithë shpresuan për një vend në fillim, por nuk u votuam nga vendet europiane ashtu si e prisnim.

 

Shqipëria mori 12 pikë nga Malta, ndërsa nga fqinjët tanë Greqi, Maqedoni, Itali nuk morëm asnjë pikë.

 

Ky vendim nuk i pëlequ aspak publikut shqiptar dhe ka patur nga ata të cilët kanë shprehur hapur pakënaqësinë e tyre.

 

Mes tyre është edhe aktori i njohur i humorit, Visjan Uckenaj i cili ka vetëm dy fjalë për “Eurovisionin”

 

“2 FJALE PER EUROVIZION: ITALIA – MAKARONAT KU TI KESH PO SI ASNJE PIKE O MORTJE. MACEDONIA E VERIUT – O VRROME PO JEMI KOMSHINJ MI VRROME PO SI ASNJE PIKE MI VRROME. SERBIA PLASI TRAPI, GREQIA. PLASI TRAPI.

 

O TVSH-JA A S’KA NJERI TJETER SHQIPERIA QE TE JAPE ATO PIKET O VLLEZER NGJAJME SI NJEREZ PA FANTAZI, PA PIKE KREATIVITETI. KEMI VETEM NJE TULLAC QE I BEN TE GJITHA, ANGLEZIN, PERKTHYESIN KOMENTATORIN DHE DHENESIN E PIKEVE. TAMAM SI REGJISORET SHQIPTAR QE BEJNE VETE REGJINE SKENARIN ROLIN KRYESOR MONTAZHIN MUZIKEN GRIMIN DHE PRODUCENTIN”, shkruan Ukcenaj në reagimin e tij.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT