19.5 C
Tirana

Nxjerr lëngjet e tepërta nga trupi : Kura më e mirë e momentit e cila do t’iu lehtësoj një herë e mirë nga

VENDI

Shpesh ndodh që të ndjeheni më të ënjtur për shkak të mbajtjes së lëngjeve, një gjendje në të cilën trupi ynë nuk është në gjendje të dëbojë të gjitha lëngjet e tepërta.

 

Një dietë e pabalancuar, por gjithashtu pak aktivitet fizik dhe ndryshimet hormonale mund të shkaktojnë mbajtjen e lëngjeve. Për të shmangur ënjtjen, ju mund të përgatisni këtë supë pastruese dhe diuretike, për ta ngrënë në darkë, e cila gjithashtu ndihmon për të djegur dhjamin e tepërt falë vlerave të tij termogjenike.

 

Përbërësit:3 gjethe selino 1 qepë të madhe 2 presh 1 lugë gjelle majdanoz të copëtuar 1 lugë gjelle limoni të copëtuar kripë dhe ujë.
Përgatitja:Priteni selinonë, qepën dhe preshin në copa dhe vendosini ato në një tenxhere me presion së bashku me ujë, erëza dhe kripë.

 

Gatuajeni për disa minuta, pastaj konsumojeni të nxehtë. Supë ndihmon në nxjerrjen e lëngjeve të tepërta dhe dj egien e dhjamit, në sajë të vetive diuretike dhe termogjenike

- Advertisement -

TE FUNDIT