19.5 C
Tirana

Njihuni me lopën që ka marrë emrin e Kim Kardashian, ja arsyeja

VENDI

Ndodhi edhe kjo! Një lopë në Indi ka marrë emrin Kim ‘Koëdashian’. Mësohet se për ditën e nënës, filiali indian i PETA vendosi t’ia lë lopës këtë emër si falënderim për nënën e katër fëmijëve, Kim Kardashian, për shfaqjen e dhembshurisë ndaj nënave të të gjitha llojeve duke promovuar një dietë vegane për familjen dhe 200 ndjekësit e saj.

 

Një vend i shenjtë i mbështetur nga PETA fitoi kujdestarinë e kafshës, për të cilën ata thonë se me sa duket ishte shfrytëzuar për qumështore, pasi ish-pronari i saj u kap duke abuzuar me të në rrugë. Por jeta e saj ndryshoi tashmë.

 

 

“Ndërsa Kim, lopa e shpëtuar preferon ditë të qeta në hije dhe larg vëmendjes, në të gjitha mënyrat që llogariten, ajo është si Kim njerëzore – ajo është e përkushtuar ndaj familjes së saj dhe i pëlqen të kalojë kohë me miqtë”, thotë Drejtori i PETA India Sachin Bangera.

- Advertisement -

TE FUNDIT