19.5 C
Tirana

Nisin së shpejti aplikimet për lotarinë amerikane, ambasada publikon datën

VENDI

Nisin së shpejti aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021.

Ambasada Amerikane ka publikuar sot datën kur nisin zyrtarisht aplikimet dhe afatin sa zgjasin. Aplikimet nisin më 2 tetor dhe do të vazhdojnë deri më 5 nëntor. Bëhet fjalë për më shumë se 4 javë kohë kur shqiptarët mund të aplikojnë për lotarinë amerikane.

“🇦🇱️ | Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00! Vazhdoni të na ndiqni në Facebook për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj.

Këshilla ime e parë është që të hapni faqen tonë të internetit dhe të lexoni udhëzimet e këtij viti. Ato janë të përkthyera në shqip! Këtu mund t’i gjeni udhëzimet: https://bit.ly/2l7myjg”, shkruan Ambasada amerikane në “Facebook”.

- Advertisement -

TE FUNDIT