14 C
Tirana

Nis dezinfektimi në kopshte, fëmijët mund të jenë bartës (Video)

VENDI

Pas vendimit për mbylljen e të gjitha institucioneve arsimore për kufizimin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri kryetari i Bashkisë Erion Veliaj konfirmoi se vendimi vlen edhe për kopshtet e çerdhet.

Edhe pse fëmijët nuk paraqesin problem mund të jenë bartës që prekin më pas gjyshërit e tyre që janë me të prekshëm shkroi kryebashkiaku i Tiranës Veliaj.

Ndërkohë ai publikoi edhe një video në rrjetet sociale duke thënë se po kryhen dezinfektimet nëpër kopshte dhe çerdhe që të jemi gati kurdo që vendoset rihapja.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT